Ріелторські послуги - Lemure

LEMURE

Ріелторські послуги

Ріелторські послуги

Бізнес всюди

Якщо у вас є досвід роботи ріелтором і напрацьована клієнтська база, то саме час подумати про відкриття власного агентства.

На перший погляд здається все просто. Ніяких спеціальних ліцензій і сертифікатів для оформлення ріелторської фірми не потрібно, достатньо зареєструвати юридичну особу ТОВ, ЗАТ, ФОП. Найпоширенішою формою власності є ТОВ.

Тим не менше з відкритих ріелторських агентств половина припиняють свою діяльність на першому році життя. Адже торгівля нерухомістю - це не тільки оформлення документації та надання інформації, а й знання юридичних тонкощів справи, контроль над фінансовими потоками, організаційні та управлінські навички та побудова ефективної команди.

Персонал

Основна цінність агентства нерухомості - це персонал. Тому починати бізнес потрібно з підбору фахівців. Основні працівники - це агенти і менеджери. Агенти - працівники, які укладають угоди, а менеджери ці угоди контролюють і керують агентами.

На посаду агентів підбирають комунікабельних людей середнього віку зі знанням законодавства і специфіки ринку нерухомості. Наявність досвіду і зв'язків вітається. Однак упор робиться на особистісні якості - людина повинна вміти спілкуватися, мати широкий кругозір. Всього іншого агенти вчаться на місцях в «польових« умовах.

Схема оплати у агентів, як правило, відрядна, але оклад плюс відсотки також має місце бути. Середній відсоток винагороди становить 60%, але може доходити до 90%. Зазвичай, чим більша фірма, тим відсоток нижче.

Бухгалтера тримати в штаті на початковому етапі не обов'язково - він може бути віддалено або працювати неповний робочий день. Адже кількість угод на перших порах не велика. Його зарплата в середньому може становити приблизно 10 000 гривень. Найчастіше бухгалтерію власник веде сам.

Приміщення

Для організації агентства нерухомості потрібен офіс. Приміщення можна орендувати або придбати у власність. Другий варіант розумніший, так як власне приміщення дозволить розкручувати адресу компанії. Наявність приміщення у власності дозволить також знизити ризики бізнесу, тому що нерухомість завжди в ціні, і продавши її можна компенсувати збитки. Вартість оренди починається від 100 гривень за кв. м., в залежності від місця розташування приміщення і населеного пункту. Краще якщо офіс агентства буде розташовуватися в прохідному місці, недалеко від метро або в центрі.

Приміщення необхідно обставити меблями і обладнати необхідною технікою (комп'ютери, телефони, принтери, ксерокс). Сума витрат на оснащення офісу складе близько 50 000 гривень, все залежить від фантазії власника і його фінансових можливостей.

Реклама

Без реклами робота агентства неможлива. Більше половини замовників приходять в агентство через рекламу, незважаючи на те, що ефективно працює «сарафанне радіо». Рекламу (малу і модульну) агентства розміщують в Інтернеті, соціальних мережах, міських порталах і газетах. Мінімальний місячний бюджет на рекламу зазвичай складає не менше 8 000 гривень.

Не обійтися в цій справі зараз і без власного сайту. У наш час це навіть важливіше, ніж мати власний офіс. Через сайт можна роздобути клієнтів з інших регіонів. Розкрутка і створення сайту обійдуться мінімум в 20 000 гривень

Послуги

Як правило, агентство нерухомості при виході на ринок намагається зайняти власну нішу, чітко визначивши для себе цільову групу і спектр послуг. Хтось спеціалізується на комерційній нерухомості, хтось на житловому фонді, хтось на житлі в області, або заміських будинках, а хтось виключно на оренді. Для успішної роботи необхідно знати всі особливості даного сегмента, так, агентства, що працюють з міськими квартирами, не ризикують працювати з передмістям і навпаки.

Основний дохід ріелтерської фірми - комісійні від операцій з нерухомістю. Середній відсоток комісійних агентства складає - 4-6%.

Істотний прибуток можуть принести додаткові послуги, пов'язані з юридичним оформленням угоди, юридичні консультації, узгодження перепланування, переклад об'єктів в нежитловий фонд, послуги з перевезення.

Читайте також: