Розведення перепілок - Lemure

LEMURE

Розведення перепілок

Розведення перепілок

Бізнес всюди

Побудувати бізнес на розведенні перепілок не складає особливих труднощів. Така діяльність обумовлена актуальністю, прибутковістю і коротким терміном окупності. Виходячи з багаторічного досвіду професійних птахівників, розведення перепелів має сенс лише тоді, коли їх кількість налічує не менше 600 голів.

Завдяки швидкому росту птахів, а також їх високій плодючості, протягом року можна збільшити кількість перепелів до 10 разів.

Розведення перепелів

Найбільша частка витрат при створенні бізнесу полягає в придбанні обладнання, інкубаційних яєць і безпосередньо перепелів. В якості приміщення для перепелиної ферми, як правило, використовується невеликий ангар. У ньому обов'язково має бути освітлення та опалення.

Досить важливим фактором успішної плодючості птахів, є підтримання температури в межах 19-20 градусів цельсія і відносній вологості 65-70%. Крім того, ангар повинен добре вентилюватись без присутності протягів. Важливо відразу зазначити, що організм перепелів погано реагує на протяги і яскраве освітлення.

Виробничий план

Промислове розведення перепелів передбачає вирощування 600 голів. Для такої кількості птахів знадобиться не більше 20 квадратних метрів приміщення. Для якісного виробництва необхідно розділити невеликий ангар на кілька кімнат, де буде зберігатися і готуватися корм, будуть розташовані інкубатори і де будуть міститися пташенята молодих птахів.

Для утримання дорослих пташенят доцільно використовувати клітинні батареї, які оснащені годівницями, поїлками. Такі батареї складаються з 6 сукупних клітин і виготовляються з невеликим нахилом для зручної збірки яєць. В одній батареї можна легко виростити не більше 270 пташенят.

Вартість такого обладнання становить близько 1500грн. Варто зазначити, що при наявності будівельних навичок, таку годівницю можна виготовити самостійно. До її складу входить фанера, металеві листи, зварна оцинкована мережа і арматура.

Так як розведення перепелів в домашніх умовах призводить до втрати інстинкту жіночих особин до висаджування яєць, то для створення ферми буде потрібен інкубатор. Інкубація яєць передбачає використання приміщення при температурі 37-39 градусів цельсія. Виготовити його можна самостійно, якщо знайти креслення і схеми.

Якщо у вас немає майстерності у виготовленні такого роду предметів, то доведеться придбати інкубатор в спеціалізованому магазині. Його ринкова вартість може варіюватися від 1500 до 3000 гривень, виходячи з розмірів, функціональності, можливості встановлювати температурні режими і режими вологості.

Для вирощування пташенят потрібно самостійно виготовити або придбати скриньки. Як матеріал краще використовувати дерево або фанеру. Розміри скриньок в середньому повинні складати 650 * 650 * 250 мм. Ящики необхідно обладнати лампами для освітлення і прогрівання, які здатні підтримувати заданий температурний режим.

Не варто забувати і про їжу для перепелів і їх пташенят. Вартість спеціального корму знаходиться в різному ціновому діапазоні і залежить від складу корму і його інгредієнтів. Середня ціна на корм становить 50-100 гривень.

План збуту

Розведення перепелів закінчується їх збутом і отриманням прибутку. У якості продукції ідеально підходять яйця і тушки птахів. Як правило, їх реалізують шляхом поставок в супермаркети, роздрібні продовольчі магазини, ринки, ресторани, санаторії, дитячі садки, школи та інші громадські організації.

Щоб забезпечити безперебійне і якісне розведення перепелів в домашніх умовах буде потрібно 1-2 працівника. Обов'язки працівників полягають в приготуванні корму, годуванні птахів, зборі яєць, прибирання та чищення приміщень і інкубатора, контролі температури і вологості. Даний бізнес рекомендується вести одному при обсязі голів до 600 птахів, далі в математичній прогресії можна наймати працівників, тобто до 1200 голів - 1 працівник, до 1800 - 2 працівника і т.д.

Середня вартість однієї тушки перепела становить від 20 до 40 гривень, вартість яєць від 80 коп. до 3 гривень. При продажу пташенят перепелів їх вартість в тижневому віці становить до 15 гривень, а в місячному - до 20 гривень.

Фінансовий план

Промислове розведення перепелів вимагає порівняно не великих капіталовкладень. Виходячи з виробничого плану і плану збуту продукції, неважко порахувати капіталозатрати на реалізацію проекту.

  • оренда приміщення (20 кв.м.) - до 5 000 гривень;
  • придбання перепелів (600 голів) - до 10 000 гривень;
  • клітинні батареї (600 голів) - до 4 000 гривень;
  • інкубатор - до 3 000 гривень;
  • корм - до 1 500 гривень;

Разом: 23 000 гривень при розрахунку на 600 голів перепелів.

Прибуток і термін окупності

Розведення перепелів як бізнес передбачає сезонність, від чого також залежить отримання прибутку. Виходячи з даних плану збуту, порахуємо суму нашого прибутку, відрахувань, майбутніх витрат і терміну окупності.

  • 600 голів в середньому збільшують свою популяцію в 7-8 разів, що становить 4 800 особин перепелів;
  • при реалізації 4 000 тушок пташенят, яким більше одного місяця, отримуємо виручку 80 000 гривень;
  • при реалізації тієї ж кількості дорослих особин можна отримати до 160 000 гривень, але тут варто врахувати додаткові витрати на вирощування особин;
  • реалізувавши 4 тисячі пташенят, отримуємо 80 000 - оренда і податки = від 40 до 60 тис. грн чистого прибутку.

Таким чином, термін окупності буде дорівнювати терміну реалізації першої популяції перепелів.

Розведення перепелів в якості основної діяльності бізнесу, включає в себе багато переваг у сфері виробництва харчової продукції. М'ясо птиці вважається делікатесом, причому, має корисні для людського організму властивості. Завдяки цьому забезпечується високий попит, що є запорукою щомісячного високого прибутку.

Читайте також: