Розведення устриць - Lemure

LEMURE

Розведення устриць

Розведення устриць

Бізнес всюди

Устриці - одна з найпопулярніших страв у ресторанних меню. На поставках цього дорогого продукту можна побудувати вигідний бізнес. Цей бізнес вимагає чималих початкових вкладень, його досить складно почати і налагодити, але доходи можуть бути приголомшливими.

Плюс цього бізнесу в Україні в тому, що кнкуренція в цій сфері практично відсутня.

Устрична ферма передбачає наявність водойми глибиною близько 20 метрів. Дно її повинне бути рівним. Обов'язкова огорожу, яка захистить ферму від забруднень. Устриці ростуть досить швидко при постійній наявності кормової бази і кисню. Час від часу воду потрібно брати на аналіз і проводити мікробіологічне дослідження, так як устрицям потрібне особливе водне середовище.

У водойму встановлюють спеціальні колектори з сітками з металу, в яких проживають устриці. Ці сітки необхідно періодично перевертати, інакше живність просто буде вростати в металеву основу. Протягом півроку, поки триває активне зростання устриць, перевертати сітки потрібно не менше 10 разів.

Устрична ферма зажадає значних вкладень на старті - не менше декількох десятків доларів. Готуйтеся до того, що в перші 2-3 роки підприємство буде збитковим, так як на розвиток необхідний час. Але коли виробництво буде чітко налагоджено, устриці окуплять себе. Збирають цих дивовижних молюсків, як правило, двічі на рік - навесні і восени. З невеликої водойми можна витягти до 500 000 особин, кожна з яких коштує не менше 2 євро. Тобто оборот бізнесу складає кілька мільйонів гривень. Досить спокусливі цифри, чи не так?

Читайте також: