Відкриття хостела - Lemure

LEMURE

Відкриття хостела

Відкриття хостела

Бізнес всюди

Хостел - це не тільки варіант бюджетного житла для мандрівника, а й відмінний бізнес для починаючого підприємця. Почати свій готельний бізнес можна не вдаючись до великих витрат грошових коштів. Зараз в світі набирає популярність такий вид готелів як хостели.

Хостел - це щось середнє між готелем і гуртожитком. Тут є ресепшен, загальний зал, кухня і кімнати. Але головна відмінність хостела від готелю в тому, що тут в кімнатах розміщуються відразу кілька незнайомих людей. Такі кімнати, як правило, обладнані двоярусними ліжками, вони можуть бути змішаними або окремо жіночими і чоловічими.

Цей вид розміщення популярний серед самостійних мандрівників, для яких головне, щоб було місце, де переночувати, тому що вдень вони все одно будуть гуляти по місту, дивитися визначні пам'ятки, а також серед студентів, які приїжджають на сесію, і просто серед тих, хто хоче заощадити, тому що проживання в хостелі коштує в 2-3 рази дешевше, ніж в готелі.

Щоб відкрити хостел, Вам буде достатньо оформити ТОВ або ФОП, купити і зареєструвати в податковій інспекції касовий апарат і оформити права на приміщення.

Розташування

Один з основних факторів успішності хостелу - це його розташування. Для великих міст важливо, щоб хостел знаходився в центрі міста, недалеко від основних туристичних маршрутів. У невеликих містах, де відстані значно менші, можна відкрити хостел і не в самому центрі, і він все одно при цьому буде популярним. Найголовніше - і в тому, і в іншому випадку хостел повинен перебувати поруч із зупинками громадського транспорту. Важливо також і те, щоб його можна було легко знайти.

Відкрити хостел можна в окремому будинку або навіть в звичайній трьох- або чотирикімнатній квартирі. В останньому випадку важливо заручитися згодою сусідів. Крім того, непогано подбати про те, щоб в хостелі був власний вихід, якщо приміщення знаходиться на першому поверсі.

Облаштування приміщення

Найголовніше приміщення в хостелі - це спальня. В основному послугами хостелів користуються мандрівники, яким просто потрібно місце переночувати, тому спальні повинні бути максимально комфортні. В одній спальні може розташовуватися кілька двоярусних ліжок. Кімнати можуть бути розраховані на 8-10 осіб, а, якщо приміщення дозволяє, то можна облаштувати і додаткові дво- або тримісні номери.

Необхідно також врахувати наступні стандартні вимоги:

  • на одну людину має припадати не менше 5 кв. метрів;
  • ліжка повинні розташовуватися на відстані не менше 75 см один від одного;
  • один санвузол і один душ або ванна повинні бути розраховані не більше, ніж на 10-15 осіб;
  • наявність кухні, обладнаної холодильником, плитою або мікрохвильовкою;
  • можливість виходу в Інтернет, Wi-Fi.

Персонал

Зустрічати і заселяти гостей в хостелі повинні адміністратори. Для того, щоб хостел працював цілодобово, з урахуванням восьмигодинного робочого дня, для роботи адміністраторами знадобиться троє осіб. Це повинні бути доброзичливі і відкриті молоді люди, готові в будь-який момент прийти на допомогу. Добре, якщо вони будуть знати англійську мову. Але це не повинно бути обов'язковою умовою прийому на роботу, тому що, на думку експертів, базові знання мови, необхідні для спілкування з іноземними гостями, легко отримати за перші місяці роботи.

Якщо Ви вирішите заощадити, то перший час виконувати функції адміністратора можете самостійно. Це досить поширена практика, коли сім'я відкриває в своєму будинку або квартирі хостел, там же живе сама, і члени сім'ї самі зустрічають гостей.

Як правило, якщо хостел невеликий, то за порядком в ньому стежать адміністратори, якщо ж приміщення досить велике (на 50 осіб і більше), Вам також доведеться найняти прибиральницю.

Реклама

Зайнятися рекламою майбутнього хостелу варто ще до його відкриття, інакше перші місяці роботи він буде пустувати. Хостели найбільш популярні серед молоді, яка активно сидить в мережі, тому в першу чергу реклама повинна бути націлена на інтернет. Власники хостелів кажуть, що до 70% людей до них приходять з соціальних мереж.

Крім того, можна зареєструватися в міжнародних системах бронювання, таких як booking.com і venere.com, а також на спеціалізованих сайтах: hostels.com і hostelbooking.com. Комісія за співпрацю - 10-20% від вартості номера.

Деякі експерти зазначають, що робити широку рекламу хостелу - не найкраще рішення, тому що залучаючи велику кількість людей, хостел може перетворитися в «нічліжку». Хостел не повинен бути «закритим клубом», а й постояльцям, які будуть проживати пліч-о-пліч, має бути комфортно, тому це має бути місце, де збирається просунута молодь, студенти і бекпекери - самостійні туристи, які подорожують без нічого (backpacker - мандрівник з рюкзаком за спиною).

Витрати

Таким чином, відкриваючи хостел, Ви зіткнетеся з наступними статтями витрат:

  • оренда приміщення;
  • ремонт;
  • реклама;
  • персонал.

Часто у вартість проживання включено сніданок. Але, на відміну від готелей, де є кухарі, в хостелах зазвичай постояльцям пропонується просто набір продуктів, з яких кожен може сам собі приготувати чай/каву і бутерброди.

Залежно від того, на скільки людей буде розрахований хостел, вартості оренди і ремонту приміщення, кількості персоналу та вартості реклами, на відкриття хостелу може піти від 200000 гривень і більше. При цьому окупність підприємства - від 8 місяців.

Читайте також: