Відкриття тиру - Lemure

LEMURE

Відкриття тиру

Відкриття тиру

Бізнес всюди

Стрілецькі тири діляться на дві категорії: професійні та розважальні. Перші працюють при спортивних клубах і центрах, при громадських організаціях. Подібні тири служать майданчиком для тренувань співробітників міліції і охоронних підприємств, а також для навчання індивідуальних клієнтів. Розважальні тири як самостійні підприємства зустрічаються набагато рідше, хоча попит на них є. В основному вони працюють в спортивних клубах, розважальних закладах та на базах відпочинку в якості додаткової послуги.

Відкриття розважального тиру з використанням пневматичної зброї не вимагає такої кількості ліцензій і дозволів, які необхідні для функціонування професійного тиру. Не такі суворі і вимоги до приміщення. На відкриття аматорського тиру знадобиться близько $ 2-3 тис., Тоді як професійний тир обійдеться в 5 разів дорожче.

Реєстрація та ліцензії

Для відкриття тиру можна зареєструватися як приватний підприємець або ж зареєструвати фірму.

Ліцензії на пневматичну зброю теж не потрібно.

Приміщення

Розважальний тир може бути затребуваний в торговельних або розважальних комплексах, в парках і комплексах відпочинку, в місцях зосередження розважальних закладів.

Для тиру підійде приміщення 40-50 кв. м. Професійні тири мають довжину майданчика від кордону до мішені 50 або 100 м. Однак для розважального тиру цілком вистачить дистанції 5-10 м.

Тир може розташовуватися в підвальному приміщенні або займати будь-який поверх будівлі. Вимога одна: стіни повинні бути захищені кулеуловлювачем, який можна придбати або спорудити самостійно. Стіну потрібно обладнати пом'якшувальною прокладкою і брезентом, щоб уникнути рикошету.

Тир хороший тим, що в ньому не обов'язково робити шикарний ремонт і вкладати в інтер'єр великі кошти. На перших порах підійде і "підвальна" обстановка: цегляні стіни досить доповнити сіткою захисного кольору або іншими підручними матеріалами. Тому і вкладення в облаштування можуть бути зведені до мінімуму.

Устаткування

Єдиним обладнанням тиру є зброя і мішені. Однак це найбільш витратна частина бюджету починаючої фірми.

Для тиру необхідно 5-10 одиниць зброї. Цілком достатньо буде однією п'ятизарядної і трьох однозарядних гвинтівок, два пістолети і один пістолет-кулемет.

Нерідко відвідувачі ламають або пошкоджують рушниці. Тому варто мати на увазі, що лагодження та заміна обладнання складе одну з видаткових частин бюджету.

Пневматична рушниця в середньому коштує від 5000 гривень, пістолети можна придбати за 1500-4500 гривень. Вкладення в придбання зброї можуть скласти близько 30000 тис гривень.

Мішені можуть бути двох видів: статичні і рухомі. Найдешевші - паперові мішені зі стандартними кільцями - коштують 2грн за штуку. Паперові мішені можна замовляти в друкарні. В середньому в день в тирі витрачається від 10 до 50 штук. Втім, паперові мішені цілком можна друкувати і на домашньому принтері самостійно.

В якості мішеней можна також використовувати свічки, алюмінієві банки з-під напоїв, солдатики та іграшки. Облаштовуючи тир статичними мішенями, можна звести витрати до 500 гривень на місяць.

Для оснащення тиру рухомими мішенями доведеться витратити 2-3 тис. гривень, але й прослужать вони набагато довше.

Існують і інші можливості оснащення тиру, наприклад, мультимедійними комплексами.

Персонал

Для організації роботи тиру необхідно від одного до шести чоловік в залежності від розміру майданчика та кількості зброї. Однак на початку можна обійтися і одним штатним інструктором. Головна вимога до інструктора в тирі - комунікабельність, вміння спілкуватися з клієнтом і грамотно пояснити правила безпеки, а навчити поводитися з пневматичною зброєю можна будь-кого.

Клієнти та їх можливості

За словами працівників тирів, найазартнішими стрілками є жінки і діти.

Один постріл в тирі коштує від 2 до 15 гривень, найпоширеніша ціна - 3 гривні. В середньому клієнти роблять 10-20 пострілів, однак зустрічаються стрілки, готові залишити в тирі 200 гривень і більше.

Особливо підігріває азарт можливість виграти приз, зазвичай символічний (іграшку, прапорець, значок та інші недорогі сувеніри).

Цифри

  • Оренда приміщення - 5000-15000 гривень на місяць.
  • Зброя - від 30000 гривень.
  • Мішені - 800-6000 гривень
  • Зарплата персоналу (одина-три людини) - 6000-20000 гривень
  • Призи - від 1500 гривень

Разом - від 42 до 75 тис гривень

Читайте також: